Štukmramor, s.r.o.
  English version 

V roce 1992 byla zaregistrována firma ŠTUKMRAMOR, spol. s r.o.
     Jaroslav Blažke a Daniel Domanja, štukatéři z Uměleckých řemesel s dlouholetou praxí a absoloventi Evropského vzdělávacího centra pro obnovu památkových objektů v italských Benátkách, založili malou firmu stavějící na zkušenostech našich předků.

K zachování tradičních řemeslných postupů, technik a materiálů je třeba konzervativního přístupu řemeslníků a předávání jejich získaných zkušeností dalším generacím. Jako pracoviště praktického vyučování byla dne 1.9.1993 Ministerstvem hospodářství zaregistrována provozovna firmy v ulici Polní č.p. 1018/1 v Praze 6. Od té doby se zde vyučili řemeslu postupně čtyři tovaryši.

Snahou činnosti naší firmy je umět historické omítky a štukatury napodobit, nahradit, restaurovat, prostě všemožně ošetřit tak, aby zůstaly ve své kráse zachovány pro další generace.

Jako odborná firma se specializací na historické omítky úzce spolupracujeme s restaurátorskými agenturami, pro které realizujeme převážnou část restaurátorských prací našeho oboru. Již deset let například úspěšně spolupracujeme s restaurátorskou společností TRADICE.

Daniel Domanja